
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0603 |
| voltage rating dc | 50 V |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 6900
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.10857 | $1.08570 |
| 50 | $0.08243 | $4.12150 |
| 100 | $0.06258 | $6.25800 |
| 500 | $0.04942 | $24.71000 |
| 1000 | $0.04565 | $45.65000 |
| 3000 | $0.04104 | $123.12000 |
| 5000 | $0.03690 | $184.50000 |
| 10000 | $0.03317 | $331.70000 |
